من در رسانه ها

1397, تیر, 31 Super User 0

پروفسور دکتر پرویز نورى‌ سايها ازطرف مسئولین ارشد نظام به ریاست کارگروه تخصصى صنایع هوا و فضا انتصاب شد

دکتر پرویز نورى‌ سایها دانشمند برگزیده جهان از طرف مشاور عالى دانشگاه آزاد اسلامى و ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان حکم انتصاب ریاست کار گروه تخصصى صنایع هوا و فضا از طرف مسؤلان ارشد نظام جمهورى اسلامى ایران و همچنین حکم انتصاب نائب رئیس اول کارگروه تخصصى هوشمند سازى سامانه هاى نوین نوین دارویی -گیاهی شیمیایی کاربردى و كارگروه تخصصي صنعت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامي شد.

به گزارش مدیرروابط عمومی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلاميپروفسور دکتر پرویز نورى‌سایها دانشمند برگزیده جهان از طرف مشاور عالى دانشگاه آزاد اسلامى و ریاست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان حکم انتصاب ریاست کار گروه تخصصى صنایع هوا و فضا از طرف مسؤلان ارشد نظام جمهورى اسلامى ایران و همچنین حکم انتصاب ریاست کارگروه تخصصى هوشمند سازى سامانه هاى نوین کاربردى صنعت کشورشد /پرویز نوری محقق دانشگاه آزاد عضو هیات گزینش دانشمندان جهان/عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از سوی سازمان مالکیت فکرى جهانى مستقر در ژنو سوئیس (WIPO)و سازمان ملل متحد، در حکمى به عضویت هیئت ژورىبراى گزینش دانشمندان جهان منصوب شد.اخرین خبرهم عضو پژوهش نخبگان مجلس شوراى اسلامى منصوب شد.


پروفسور دکتر پرویز نورى‌سایها دانشمند برگزیده جهان در تورنتو کانادا و تحادیه اروپا، دانشمند برگزیده باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامى و دبیر کارگروه متخصصان داروهاى گیاهى گروه متخصصان ایران بوده است.

او داراى ٢١٨ جلد کتب علمى، ادبى و دویست و پنجاه ثبت اختراع، ١٢دکترى علمى و ١٨ دکترى افتخاری با ٣٨ مدال طلاى جهانى و ١٢ تندیس جهانى از سمینارهاى علمى مختلف است و پرچم همیشه سربلند کشورمان ایران را بارها به اهتزاز در‌آورده است. نوری هم‌اکنون علی‌رغم دعوت‌هاى متعدد از کشورهاى خارجى، در کشورمان داراى شرکت‌ دانش‌بنیان نانو پرنوس سانیار می‌باشد که موفق به تولید داروهاى متعدد با ساختار نوین علمى شده است.
او همچنین رئیس هیات مدیره شرکت دانش‌بنیان مغان جیران دارو است و افتخار دانشمند برتر جهان در سال 2016 در تورنتو کاناداو دانشمند برتر همین سال در بروکسل بلژیک را در کارنامه خود دارد.پرویز نوری محقق دانشگاه آزاد عضو هیات گزینش دانشمندان جهان افتخاری دیگرافرید

ساخت اولین پهپاد تیز پرواز با حرکت گشتاورى و عمود پرواز با سرعت هفت هزار کیلومتر در ساعت و ضد اشعه مادون قرمز با نانو پوشش هاى ساختارى با حمل و شلیک پنج پهباد شش موشک کوچک قدرتمند  به کوچکى پروانه با نانو لوله هاى کربنى و تیوبهاى کربنى دو لایه و باکى بالها و همچنین فیلمبردارى چرخشى و ارسال همزمان فیلم و تصویر به مرکز داده ها با نوترینو بدون نیاز به سوخت و چرخش بیست و چهار ساعته به دور کل کره زمین با ساخت ریزترین جت مجهز به پرتاب اشعه و ذرات نوترینو که میتواند شهرى را به اندازه .شهربزرگ.. رابه به آتش بکشاند/

1397, تیر, 31 Super User 0

محقق دانشگاه آزاد عضو هیات گزینش دانشمندان جهان شد

عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از سوی سازمان مالکیت فکرى جهانى مستقر در ژنو سوئیس (WIPO) و سازمان ملل متحد، در حکمى به عضویت هیئت ژورى براى گزینش دانشمندان جهان منصوب شد.

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، پروفسور دکتر پرویز نورى‌سایها دانشمند برگزیده جهان در تورنتو کانادا و تحادیه اروپا، دانشمند برگزیده باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامى و دبیر کارگروه متخصصان داروهاى گیاهى گروه متخصصان ایران بوده است.

او داراى ٢١٨ جلد کتب علمى، ادبى و دویست و پنجاه ثبت اختراع، ١٢دکترى علمى و ١٨ دکترى افتخاری با ٣٨ مدال طلاى جهانى و ١٢ تندیس جهانى از سمینارهاى علمى مختلف است و پرچم همیشه سربلند کشورمان ایران را بارها به اهتزاز در‌آورده است.

نوری هم‌اکنون علی‌رغم دعوت‌هاى متعدد از کشورهاى خارجى، در کشورمان داراى شرکت‌ دانش‌بنیان نانو پرنوس سانیار می‌باشد که موفق به تولید داروهاى متعدد با ساختار نوین علمى شده است.

او همچنین رئیس هیات مدیره شرکت دانش‌بنیان مغان جیران دارو است و افتخار دانشمند برتر جهان در سال 2016 در تورنتو کانادا و دانشمند برتر همین سال در بروکسل بلژیک را در کارنامه خود دارد.

1395, فروردين, 31 Super User 0

دانشمند ایرانی مدال طلاى سمینار بزرگترین دستاوردها و اختراعات دانشمندان جهان را به دست آورد

پروفسور پرویز نوری سایها در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار «بامردم»،افزود: سمینار ۲۰۱۶ Brussels Innova مربوط به اختراعات و دستاوردهاى جدید علمى دانشمندان است که هر ساله در اتحادیه اروپا در مقر آن در کشور بلژیک، شهر بروکسل برگزار می شود که به لطف خدا توانستم بر روى فرش قرمز این سمینار جوایز متعددى را بعنوان اسپشیال پرایز دریافت کنم.

وی با بیان اینکه در این سمینار از دانشمندان معروف با مقالات و اختراعاتى که نوآورى علمى در آن وجود داشته باشد دعوت بعمل می آید، تصریح کرد: بنده نیز از کشور ایران انتخاب شدم که توانستم مدال طلاى جهانى و همچنین چندین جایزه ویژه جهانى در تولید داروهاى ضد انواع سرطان، ام اس، دیابت، آلزایمر، ایدز، ترمیم قطع نخاع، ترمیم سلولى که همگى برگرفته سلولهاى جنینى مریستمى گیاهان دارویی است به دست آورم.

این عضو بنیاد ملی نخبگان افزود: بخاطر برخوردار بودن این داروها از علم نوین و روش درمان نوین با دوز بسیار بالاى مصرف نیز هیچگونه عوارض دارویی به وجود نمی آید و همچنین در آینده نزدیک این دارو ها به دلیل سرعت تشخیص و درمان رادیکالهاى آزاد و تومورالهاى سرطانى جای روش شیمى درمانى را در در بیماری هاى کانسر (انواع سرطان) خواهند گرفت.

وی با اشاره به حضور بیش از ۵۰ کشور در این سمینار، گفت: در این سمینار از بین اختراعات و مقالات علمى، بهترین اختراعات را از رشته هاى مختلف انتخاب کرده و مدال و جوایز این سمینار به آن ها تعلق می گیرد.

پروفسور نوری در پایان افزود: علاوه بر این نوع گزینش، در بین اختراعات بهترین اختراع و مقاله را انتخاب و بهترین جایزه جهانى را علاوه بر مدال طلا به آن اختصاص می دهند که الحمدالله بنده به عنوان نماینده کشور عزیزم ایران توانستم این جایزه را نیز به دست آورم.

شایان ذکر است در پی این موفقیت، “دیدیه رندرز” وزیر امور خارجه بلژیک با پروفسور پرویز نوری سایها دیدار کرده و کسب مقام برتر جهانى دانشمندان را به وی تبریک گفت.

Dr.Parviz SayhaNouri
   

کلیه حقوق این سایت برای دکتر پرویز نوری محفوظ می باشد. طراح سایت : داتیس سیستم